KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14807295

nr 1480 7295

Johan Bladh

(1893-1976), Sverige

Oljemålning, Liljor. Signerad, daterad -40. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 79x68 cm

Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 18:22:08

25/7 19:07:06 1      Vinnande bud

Johan Bladh

Läs mer om Johan Bladh